Hangi kelime kaç defa aratıldı ve siteniz ne kadar görüntülendi bilgisini öğrenmek

Google webmaster tools kaydı

Gmail hesabı aldıktan sonra sitenizin google webmaster tools kaydını tamamlamanız gerekmektedir. Yani sitenizi hem Google arama motoruna tanıtabileceğiniz hem de arama motoru optimizasyonu yapabileceğiniz bu alanda yer almanız gerekmektedir. İlk yapmanız gereken şey Webmaster Tools adresine tıklamanızdır. Bu adrese kayıt olmanız gerekmektedir.

Google webmaster tools site ekleme

Google webmaster tools girişi yaptıktan sonra sitenizi buraya eklemeniz gerekmektedir. Sağ üst kısımda gördüğünüz  site ekle linkine tıklayın.Sitenizi karşınıza çıkan alana yazınız.

Site nasıl doğrulanır

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra sitenizin size ait olup olmadığını ispatlamanız  gerekmektedir. Size verilen dosyayı indirerek FTP üzerinden sitenin ana dizinine yükleyin. İlk olarak karşınıza çıkan linke tıklayın. Uzantısı garip bir dosya bilgisayarınıza indirilecek. Bu dosyayı ftp yolu ile sitenize yükleyin. Bu işlemi  yaptıktan sonra    yapmanız gereken işlem  doğrulama işlemine tıklamaktır.

Hangi kelimekaç defa aratıldı ve siteniz ne kadar görüntülendi bilgisini öğrenmek

Yukarıda anlatılanları gerçekleştirdiğiniz taktirde google siteniz  için kayıt  tutmaya başlayacaktır. Sitenize arama motorundan gelen kullanıcıların istatistiklerini sizlerle paylaşacak ve hangi kelimenin ne kadar aratma hacmi olduğunu ve bu aratma hacimlerinin yüzde kaçının sizin sitenizi ziyaret ettiğini gösterebilmektedir.Hemen sol menüde bulunan Arama Trafiği yazısına tıkladıktan sonra Arama Sorguları alanına tıklayarak yukarıda belirtilen özelliklere ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir