PageRank nedir?

Pagerank Nedir?

Pagerank, Google’ın web sitelerini ve sayfalarını değerlendirmede kullandığı algoritmanın sonucunda sitenize verdiği derecedir . Sitenizin içeriğine, kullanıcı sayınıza ve tasarım kalitesine göre Google tarafından 10 üzerinden verilen puandır.

Pagerank algoritması nasıl çalışır?

İnternet sitenize referans olan sizi öneren hiçbir site bulunmuyorsa arama motorlarının değerlendirmesi olumsuz olacaktır.Tersini düşünecek olursak bir çok web sitesi sizin sitenizin içeriği ile ilgili sizi öneriyorsa arama motorları sizin tenizi daha olumlu değerlendirecektir.Yani google sitenize bir değer verirken deiğer siteler tarafından verilen yada verilmeyen referans yada linkleri göz önünde bulundurur.
Pagerank değerinin yüksek olduğu kaliteli içerikli sitelerde web sitenize verilen linkler pagerank değerinizi arttıracaktır.

Pagerankı Yükseltme Yolları?

1) Sitenize kaliteli ve tamamıyla özgün içerikli yazılar yazın.

2)Sitenize her gün yeni içerik sağlamaya çalışın.

4) İçeriğinizle alakalı olan daha önce ki içeriklerinize yada ilgili diğer sitelere link verin.Ancak link verirken abartmamak ve kalıcı olmasını sağlamalısınız.

5)Kullanıcıların Google‘da aradığı kelimeleri tespit ederek oluşturduğunuz içeriklerde bu kelimeleri kullanmaya çalışın. Hangi kelimelerin çok arandığını bulmak için tıklayınız.
6) Sitenizi Seo için uygun bir hale getirin. Bunun için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO – Search Engine Optimization) kurallarına uyun.

7) Pagerankı yüksek olan  ve içeriğinize uygun olan sitelerden link almaya çalışın.
Pagerank değeri düşük ve içeriği sitenizle ilgili olmayan sitelerden 100lerce link almaktansa pagerank değeri yüksek olan ve sitenizin içeriğine uygun olan sitelerden link 1-2 link almak daha faydalıdır.

7)Düzenli aralıklarla içeriklerinizi sosyal medya sitelerinde paylaşın (facebook,google plus,digg,linkedin,twitter v.b)

Son olarak pagerank değerini yükseltmek için asla sitenizi backlink çöplüğüne dönüştürmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir